Apokalypsa 5/6

28. května 2010 v 9:17 | Ethnea |  Z mého pera
Všechno tohle byl jeden hodně živý sen.  Pátá část.Když jsem se dnes probudila, měla jsem ten sen vyrytý do paměti tak živě, že jsem nemohla jinak, než ho zaznamenat. Trvalo mi to přesně sedm hodin.

Text jsem rozdělila na šest částí, protože tak se to bude lépe číst.

První část najdete tady: http://ethnea.blog.cz/1005/apokalypsa-1-6

Druhou část najdete tady: http://ethnea.blog.cz/1005/apokalypsa-2-6

Třetí část najdete tady: http://ethnea.blog.cz/1005/apokalypsa-3-6

Čtvrtou část najdete tady: http://ethnea.blog.cz/1005/apokalypsa-4-6Apokalypsa 5/6


I přes mírnou bolest v poraněném stehně neměla problém je dohonit. Nenasadili žádné závratné tempo. Buď počítali s opravdu dlouhou jízdou, nebo ji chtěli šetřit. Druhou možnost automaticky zamítla. Nikdo nemluvil, i když bruslení nebylo nijak náročné, ale uvědomovali si, že je potřeba šetřit všechny síly. První přestávka přišla asi po třiceti minutách. Neměla ani tušení, jak dlouho vlastně jeli, ale udržovali stálé tempo, které mohlo být alespoň čtyřikrát rychlejší než chůze. Krajina byla mírně zvlněná, ale zatím se neobjevily žádné výrazné problémy. Jen dvakrát museli zout brusle a přejít nerovný úsek v botách s protiskluzovými návleky, než jejich hodinky ukazovaly poledne. Usadili se blízko zmrzlých keřů a rozdělili si jídlo a vodu. Jedli rychle a hltavě, zatímco ona je spíš sledovala. Trápilo ji, že ani jeden z mužů nemluví. Nebyla ten typ, který by oslovoval cizí lidi nebo začínal hovory, ale vydali se přece na záchrannou misi a ani jeden z nich k tomu nemá co říct? Po obědě se oba muži vzdálili a nechali ji sedět o samotě. Viděla je, ale nemohla slyšet. Přesto si všimla, že se jim hýbou rty. Mluvili spolu potichu. Mohla se vsadit, že mluví o ní.

Odpočinek byl přiměřený, a tak jí ani nedělalo problémy, vydat se znovu na cestu. Jak ale ubíhal čas, přibývalo úseků, které bylo třeba přejít v botách nebo dokonce přelézt. Cítila vzrůstající únavu, ale věděla, že není sama. Po několika dalších hodinách už byli všichni omlácení od samého padání a téměř na pokraji vyčerpání. Seděli zabalení do teplých dek, a zatímco ona mlčela, polohlasně si povídali. Ještě nebyl večer, nechtěli skončit právě teď, když ještě zbytky slunečních paprsků osvětlovaly cestu. Jenže pokračovat dál znamenalo velké riziko úrazu. Zrovna když zvažovali všechna pro a proti, otřásla se zem. Všichni vyděšeně vyskočili a rozhlíželi se kolem sebe. Následovalo několik dalších, silnějších otřesů, které je srazily na kolena. Do nastalého ticha jen zlověstně praskal led. Mladší z mužů udělal několik kroků stranou a dupáním prozkoumal ledovou krustu. Zdála se stále ještě pevná. Opatrně se rozešli a zkoumali, nakolik zemětřesení poškodilo integritu ledu, a zda bude možné po něm ještě bruslit.

Ve chvíli, kdy balila věci a muži studovali led, se ozvalo tak silné zapraskání, až jí ztuhla krev v žilách. Prudce otočila hlavu a uviděla, že mladší z mužů mizí v trhlině, kterou způsobil otřes. Vyskočila a několika kroky se dostala až téměř k němu, když ji zachytil druhý muž a strhl zpět. V tu chvíli se propadl další blok a všechen led zmizel v nenávratné temnotě. On i ona leželi na zemi oněmělí hrůzou. První se vzpamatoval muž, vstal a trhnutím postavil na nohy i ji. Stále byl ještě v šoku a řval na ní. Nedokázala ho vnímat. Nerozuměla mu ani slovo. Popadl svůj batoh a rozběhl se pryč.

Trvalo jí jen několik sekund, než jí došlo, že ji opouští, že od ní utíká pryč. Vyděsila se. Sebrala své věci a rozběhla se za ním. Stále ještě nebyla schopná mluvit, ale nechtěla zůstat sama. Všechno, jenom to ne. Nesmí ji tu nechat. Klopýtala za ním, padala a znovu se zvedala. Cítila, jak se jí nohavice i rukávy při každém pádu rozedírají a bolest se zvětšovala. Zastavil se až po deseti minutách a musel se vydýchat. Doběhla za ním a klesla vysílená k zemi, kde se snažila nabrat dech. Otočil se k ní a chytil ji za bundu. "Je to všechno tvoje vina! To kvůli tobě zemřel!" Nerozuměla tomu. Nevěděla, proč za to může ona. Klesl na zem a rozplakal se. Ten silný arogantní muž vzlykal. Přilezla k němu a bojácně mu položila ruku na rameno. Prudce se k ní otočil a vztekle ji odstrčil, až zavrávorala a pozadu spadla na zem. Vstal a tentokrát se pomalu vydal na cestu.

Neměla tušení o čase, nedívala se na hodinky, když se to stalo. Slunce už zapadlo a kolem se začala snášet tma. Nepřemýšlela o věcech, jen ho sledovala. Bolelo ji celé tělo z neustálých pádů a sil už vážně moc nezbývalo. On však stále nepolevoval. Už nemohla. Nedokázala to. Prohrála. Zastavila se a klesla na led. Chtěla se za ním ještě podívat, než zmizí za ledovými keři, ale neotočila hlavu. Jen tiše vzlykala. Když ji led už příliš zábl do dlaní a tváře, vstala a obrátila se. K obrovskému překvapení tam byl. Stál deset metrů od ní a stavěl stan. Neopustil jí. Neodešel. Potřebuje ji tak, jako ona potřebuje jeho.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 28. května 2010 v 9:39 | Reagovat

Nazdárek. Jsem rád že někdo další má rád téma "Apokalypsa" ;-)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 28. května 2010 v 9:40 | Reagovat

Za pět hvězdiček ...

3 ethnea ethnea | Web | 28. května 2010 v 10:23 | Reagovat

[1]: No ja si to tema ani nijak nevybrala... Ono si vybralo me. xD

[2]: Dekuji uctive. =)

4 Lucerna Lucerna | Web | 28. května 2010 v 21:06 | Reagovat

aha, uz som tu :-D a to uz bude iba jedna cast? ale mne sa to zapacilo, nechcem este konec.. :D
krasa, paci sa mi ze u teba neviem co pride a na com som :)

Pravdu povedat mne sa raz tez snival taky dobry sen.. jedine co si, ale sneho pametam je to, ze si to chcem zapametat aby som to mohla povedat kamoske... :D coz neni priam to co som si chcela pametat, ach jo :D

5 ethnea ethnea | Web | 28. května 2010 v 22:02 | Reagovat

[4]: Dekuju, citim se poctena.
Ja si take casto nepamatuju, co bych chtela. =) Vyjimecne to ale vyjde.
Ano uz jen jeden dil. =)

6 Geisha Geisha | Web | 28. května 2010 v 22:29 | Reagovat

Ach jo, poslední díl :-( No, tenhle příběh je sice ukončen, ale já doufám, že se ti v nejbližsí době bude zdát zase nějakej pěknej sen :D  Protože to je supeeer 8-)

7 ethnea ethnea | Web | 29. května 2010 v 1:53 | Reagovat

[6]: Dekuju. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama